ویتنام

ویتنام

مسلماً انتخاب اول هر فردی برای یک تجربه گردشگری ایده‌آل قاره آسیا است اما در این قاره کهن کشورهای زیادی برای دیدن وجود دارد که شاید ویتنام در میان آنها نتواند رقابت کند اما این تصور اشتباه است و همه گردشگرانی که از ویتنام دیدن کرده‌اند از سفر خود راضی بوده‌اند در این مقاله چند دلیل خوب برای سفر به ویتنام را برای شما عزیزان شرح می‌دهیم.
گذشته از تاریخ، فرهنگ، طبیعت، معماری و دیگر سرگرمی های موجود، «ویتنام» کشوری هست که جاذبه های زیادی دارد. این کشور می تواند پذیرای مسافران زیاد و متفاوتی باشد. از کسانی که به دنبال سواحل آرامش بخش هستند تا کسانی که می خواهند پیاده روی کرده و یا به دنبال ماجراجویی می باشند. مکان های مختلف ویتنام باعث می شود تا شما تجربه ای فراموش نشدنی در این کشور داشته باشید. در این قسمت به هفت مورد از ویژگی های این کشور زیبا می پردازیم. بدون شک این دلایل می تواند عاملی برای سفر به ویتنام باشد.
۱. جزایر جادویی (هولانگ بی):

[تور ویتنام تور ویتنام

هم برای ماجراجویان و هم برای توریست ها مکان بسیار مناسبی است. «هولانگ بی» احتمالاً یکی از بهترین و جذاب ترین مقاصد توریستی در ویتنام باشد. شاید بپرسید که چرا دیدن این منطقه این گونه مورد توجه است؟!
تعداد زیادی جزایر کوچک به صورت خوشه ای در دور این خلیج کوچک وجود دارند. از ویژگی های برجسته ی این جزایر، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• صخره هایی صاف که برای صخره نوردان ماجراجو مناسب است.
• سواحل زیبای شنی.
• هزاران جاذبه و سرگرمی مانند: پرواز با کایت و هلی کوپتر.
• سوار شدن بر قایق های تفریحی به نام «سامیان ریچ» برای جمعیتی که به دنبال ماجراجویی زیادی نیستند.
همچنین وجود مکان های اسکان درجه یک، از جمله ی عواملی هستند که جمعیت کثیری را به «هولانگ بی» روانه می کند.
۲. پیاده روی در تپه های «ساپا»

تور ویتنام تور ویتنام

در تپه های «ساپا» پیاده روی کنید و با فرهنگ غنی قبایل محلی آشنا شوید.

«ساپا» یکی از شهرهای تجاری ویتنام محسوب می شود که در شمال غربی آن واقع گردیده است. فضای اطراف آن را تپه ها و دره هایی زیبا، محل های پیاده روی و تراس های عالی و مهیج از مزارع برنج احاطه کرده است. اقوام کهن گوناگون در این منطقه هستند و بر روی زمین های کشاورزی کار می کنند. هر کدام با یک فرهنگ و روش مختلف زندگی می کنند. دیدار از این فرهنگ های متفاوت محلات، تجربه ی دل نشینی است. آن ها کاملاً آرام هستند و این مسأله باعث می شود تا توریست ها به صورت مداوم از این منطقه دیدن کنند. چیزهای زیادی برای دیدن و یاد گرفتن درباره ی فرهنگ منحصر به فرد قبایل و سکونت در تپه های «ساپا» وجود دارد. این دلایل مکانی مناسب را برای توریست ها فراهم کرده و باعث می شود تا آن ها روزهای بیشتری را جهت دیدن جزییات این منطقه صرف کنند.
۳. معبد ادب و هنر

تور ویتنام تور ویتنام

به معبد ادب و هنر بروید و از نمونه های معماری و فرهنگ آن جا دیدن کنید.

ویتنام دارای تعداد زیادی معابد محافظت شده ی قدیمی می باشد که به عنوان شاهدانی عینی، چرخش و تغییر فرهنگ در حلول صدها سال را دیده اند. معبد ادب و هنر در «هانوی» الهامی از «کنفوسیوس، -فیلسوف چینی-» است. این محل به صورت عمومی محل دانش پژوهی بوده است. در سال ۱۰۷۰ میلادی ساخته شده و اولین دانشگاه ویتنام می باشد. لوح های سنگی زیادی جهت به یاد داشتن دستاوردهای بزرگی که در طی سال های زیادی به دست آمده اند، در این مکان وجود دارد و به راستی مکان با ارزشی محسوب شده و باید حفظ شود. این معبد از مکان های منحصر به فرد تاریخی و نمونه ای عالی است. معبد ادب و هنر، نشانه ی فرهنگی قابل دسترسی برای دانش جویان و تاریخ نویسانی هست که به دنبال پژوهش درباره ی فرهنگ، ادب و هنر ویتنام می باشند.
۴. پارک ملی «فونگ»

تور ویتنام تور ویتنام

در پارک ملی «فونگ» و جنگل های بارانی منحصر به فرد «فلورا» و «فایونا» گشت و گذار کنید.

قدیمی ترین پارک ملی ویتنام «فونگ» است. این پارک دارای طبیعتی خارق العاده و طبیعت وحشی متمایزی است که شما می توانید روزهای زیادی را در آن به گشت و گذار بپردازید. کوه های «لایم استون» و زندگی مملو از گیاهان که بالغ بر ۲۰۰۰ نوع گیاه، بیش از ۲۵۰ نوع خزنده و پستاندار و بیش از ۳۰۰ نوع پرنده در آن وجود دارد؛ آن جا را به عنوان اولین مکان برای دوست داران طبیعت و طبیعت شناسان معرفی کرده است. با سفر به میان جنگل، دیدن حیوانات جالب و عجیب وغریب و گشت و گذار در غارها؛ انسان هایی را در آن جا خواهید یافت که در این نواحی بالغ بر ۷۰۰ سال پیش زندگی می کردند. تعداد زیادی از فسیل های مربوط به خزندگان، با قدمت ۲۰۰ میلیون سال پیش نیز در این منطقه وجود دارد. قبیله ی بومی «مونگ» هنوز در خانه های خود ساکن هستند. بر روی زمین های خود زندگی می کنند و محصولات مورد نظر خود را با روش های ساده تولید می کنند.
۵. از معماری های جالب غربی و شرقی در آن دیدن کنید.

تور ویتنام تور ویتنام

همچنان که کشورهای غربی سعی در گسترش استعمار خود در بریتانیا، فرانسه، اسپانیا، پرتقال، هلند و کشورهای پیشرفته ی دیگری در قاره های مختلف داشتند؛ ویتنام از قرن نوزدهم تا اواسط قرن بیستم که اوایل جنگ هند و چین بود، تحت استعمار فرانسه قرار داشت. در دوره های مشخصی تنش ها و درگیری های زیاد رخ داد.
ولی در بین این زمان، معماری خاصی از غرب و شرق در این شهر طراحی و اجرا گردید. یکی از زیباترین نمونه های این نوع معماری، ویلای «VOAMEO» است که توسط فرانسوی ها برای رهبر مردم هومونگ ساخته شد. این ویلا بسیار جذاب و به نام «خانه ی افیون» به عنوان یکی از مهم ترین مخازن انبار کردن تریاک به حساب می آمد. دیوارهای آن بوسیله ی دانه های خشخاش و گل طراحی شده است.

6. سواحل زیبای شنی:

بعد از همه ی هیجانات و گشت و گذارها، ممکن است بعضی از افراد بخواهند حمام آفتاب بگیرند، تابش آفتاب را بر روی پوست خود احساس کرده، شنا کنند و در ساحل زیبای ماسه ای اوقات خوشی را سپری کنند.
همان طوری که گفته شد، «خلیج هولانگ» مکانی عالی برای ماجراجویی و یا گذراندن تعطیلات است. تعداد زیادی از مکان مختلف در ویتنام وجود دارد. سواحل زیبایی مانند: ساحل آرام و بزرگ کوک «PHUQOC» و یا شهری ساحلی و دوست داشتنی در نهاترانگ «NHATRANG». می توانید بر اساس برنامه ریزی خود مکان مناسب و مد نظرتان را پیدا کنید. می توانید اوقات خود را جدا از بقیه و در ساحل و یا حتی در حومه ی شهر بگذرانید. اگر به دنبال یک مکان جالب، پر از سرگرمی و زیبا می گردید، قطعاً ویتنام بهترین گزینه می باشد. پیشنهاد می کنیم تا به این شهر زیبا و رویایی سفر کرده و در آن جا سرشار از خوشی، لذت، آرامش و شادابی شوید.